تامین پمپ Slurry

پمپ های مختلفی برای پمپاژ اسلاری مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله پمپ های جابه جای مثبت و انواع خاص پمپ های مانند اژکتورها؛ اما متداول ترین پمپ اسلاری، پمپ های سانتریفوژ است. در پمپ اسلاری سانتریفوژ، مانند پمپ های سانتریفوژ مایعات تمیز، از نیروی گریز از مرکز(که توسط پروانه ایجاد می شود) برای ایجاد انرژی حرکتی به اسلاری استفاده استفاده می شود. اما تشابه پمپ اسلاری سانتریفوژ با پمپ های سانتریفوژ مایعات تمیز همین جا خاتمه نمی یابد. تکنومینرال تامین کننده پمپ های Slurry از شرکت معتبر Weir Mineral با سابقه درخشان تامین پکیج های مختلف در پروژه های بزرگ ملی، آماده ارئه  خدمات تامین کالا در این زمینه می باشد.

پمپ slurry

دسته بندی پمپ‌های اسلاری بر اساس طبقه‌بندی مکانیکی درشکل ‏زیر به نمایش در آمده است.

نمایش نحوه طبقه‌بندی انواع پمپ اسلاری

نمایش نحوه طبقه‌بندی انواع پمپ اسلاری


پمپ اسلاری (Slurry Pump)

پمپ اسلاری (Slurry Pump)

دسته‌بندی پمپ‌های اسلاری

پروانه آویزان (Overhung Impeller)

پروانه‌ای که به انتها شفت نصب می‌شود.

فریم نصب شده

در این طبقه‌بندی پوسته و پروانه بر روی فریم یاتاقان‌ها که به شکل مجزا کوپل می‌شود نصب می‌شوند. در حقیقت فریم پمپ امکان نگهداری از کل پمپ را دارا می‌باشد و یا پوسته پمپ همچنین نگهدارنده دیگری هم خواهد داشت.

یک سر نصب شده (Cantilevered Wet Pit)

در این پمپ‌ها پروانه به انتهای شفت نصب می‌شود. شفت پمپ در جهت عمودی قرار می‌گیرد.

محفظه یاتاقان در بالای سطح سیال قرار گرفته و پوسته و پروانه در داخل سیال قرار می‌گیرند.

پمپ مستغرق

پمپ‌های مستغرق دارای کوپل بسته، طراحی پروانه آویزان با موتور الکتریکی قابل شناور در سیال می‌باشند. در حین کار این پمپ‌ها به شکل کامل در سیالی که باید انتقال یابد، شناور می‌شوند.

دو پوسته‌ای (Lined Type)

این طراحی برای قابل تعویض بودن پوسته داخلی و حفظ همیشگی پوسته خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوسته داخلی عموماً از لاستیک‌ها و فلزات مقاوم به سایش می‌باشند.

تک پوسته‌ای (Unlined Type)

این پمپ‌ها دارای یک پوسته بوده که می‌توانند صفحات مقاوم به سایش داشته باشند.

پمپ‌هایی که اتصال فریم آنها به شکل جداگانه کوپل (Separately Coupled Frame Mounted) می‌شوند برای انتقال اسلاری‌های سنگین‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پمپ عمودی (Cantilevered Wet Pit) در فرایندهایی بیشتر استفاده می‌شوند که کلاس سایش کمتر باشد و فراوانی ذرات جامد بالا نباشد. دهانه خارجی این پمپ‌ها از ۳۰۰ میلیمتر تجاوز نمی‌کند.

    خانهخدمات سوالاتتماسارتباط