پمپ های Magnetic Driven یا Transfer pumps

پمپ ها معمولاً در دو گروه عمده طبقه بندی می شوند: پمپ های مهر و موم شده معمولی و پمپ های فاقد آب بندی. گروه اول شامل پمپ هایی است که معمولاً به صورت آب بندی مکانیکی به سیستم آب بندی نیاز دارند. گروه دوم شامل انواع و مدل های پمپ های بدون آب بندی است. این پمپ ها نیازی به آب بندی ندارند. پمپ های مغناطیسی طبقه مهمی از پمپ های فاقد آب بندی هستند. آنها برای خدماتی استفاده می شوند که در آنها نشتی قابل تحمل نیست یا آبگیری مایعات به سختی انجام می شود. تکنومینرال اقدام به تامین پمپ های Transfer از شرکت Mpumps ایتالیا می نماید.

Magnetic Driven Pumps

پمپ های محرک مغناطیسی

پمپ های محرک مغناطیسی معمولاً در مواردی استفاده می شود که نشت مایع پمپ شده خطر بزرگی مانند مایعات تهاجمی یا پرخطر ، مواد عجیب و غریب ، اسیدها ، مواد قلیایی ، مواد خورنده ، آلاینده ها و مواد سمی را به همراه داشته باشد. آنها همچنین برای مایعات فوق العاده خالص و مایعاتی که به سختی قابل آب بندی هستند استفاده می شوند. پمپ های مهر و موم شده اعمال شده برای این نوع خدمات ممکن است با گذشت زمان نشت کنند و یا برای جلوگیری از خروج مایعات خطرناک / چالش برانگیز به جو ، به مهر و موم دوتایی پیچیده و گران قیمت نیاز داشته باشند ، که می تواند منجر به خطرات ایمنی ، خرابی و افزایش نیازهای نگهداری شود.

یکی دیگر از کاربردهای مهم برای پمپ های محرک مغناطیسی ، مایعات سخت است. به عنوان مثال ، برخی از مایعات می توانند بر روی صورت آب بندی متبلور شوند ، که در نتیجه می تواند باعث خرابی مهر و موم شود. برای جلوگیری از این امر ، باید یک سیستم شستشوی دائمی به سمت آب بندی هدایت شود. با این وجود ، این می تواند هزینه های نگهداری ، مایعات آب بریز و مصرف انرژی را افزایش دهد. راه حل بهتر برای این سرویس های دشوار استفاده از پمپ محرک مغناطیسی است.

پمپ های محرک مغناطیسی ارتباط مستقیمی بین شافت موتور الکتریکی و پروانه ندارند. بنابراین ، هیچ مهر و موم لازم نیست. خطر شکست نشتی وجود ندارد مگر اینکه شکسته شود پوشش پمپ. مهر و موم به عنوان علت اصلی مسافرت پمپ و خاموش شدن برنامه ریزی نشده شناخته می شود. بدیهی است که حذف آب بندی برای عملکرد ، قابلیت اطمینان و در دسترس بودن پمپ ها پیشرفت بزرگی است. خطر نشت به طور کامل برطرف می شود. این بدان معنی است که می توان مایعات را بدون ریختن پمپ کرد. از بین بردن مهر و موم ها همچنین از بین می رود اصطکاک ناشی از آن ، سایش ، هزینه ها و سر و صدا. این امر جدایی کامل مایع از محرک پمپ و انتقال بهتر موتور به پمپ را فراهم می کند. عملاً هیچ انتقال حرارتی از موتور الکتریکی وجود ندارد زیرا محفظه پمپ با یک شکاف بزرگ هوا کاملاً از موتور الکتریکی جدا شده است. این یک مانع موثر بین این دو است. اتصال مغناطیسی هر گشتاور شوک یا سنبله را نرم می کند. حتی در شرایط شدید نیز مانند فیوز عمل خواهد کرد. اگر بار پمپ خیلی زیاد باشد ، اتصال های مغناطیسی می توانند به طور موقت خراب شوند. در عمل ، این بدان معنی است که پمپ بیش از حد زیاد نمی شود و آسیب نمی بیند.

پمپ های محرک مغناطیسی در بیشتر متالوژی ها و مواد ، فلزی و غیر فلزی موجود است. پمپ های پوشش پلیمری نیز استفاده می شوند زیرا مقاومت در برابر خوردگی را بهبود می بخشند. گزینه های پوشش پلیمری شامل پلی تترا فلورواتیلن (PTFE) ، آلکان های پرفلوئورالاکوکسی (PFA) و فلوراید پلی وینیلیدن (PVDF) است. این گزینه های خطی یا غیر فلزی معمولاً برای دمای معمولی ، زیر 90 درجه سانتی گراد به عنوان یک نشانه خشن استفاده می شوند. پمپ های محرک مغناطیسی فلزی برای دماهای حتی بالاتر استفاده شده است.

یاطاقان برای پمپ های محرک مغناطیسی

از آنجا که پمپ محرک مغناطیسی یک وسیله محصور است ، از روغن روانکاری یا گریس نمی توان برای بلبرینگ استفاده کرد. بنابراین ، مایع پمپ شده برای روغن کاری یاتاقان ها و همچنین برای نیازهای خنک کننده استفاده می شود. بخشی از مایع پمپ شده معمولاً از تخلیه پمپ گرفته می شود. این جریان اغلب به عنوان جریان چرخش شناخته می شود و معمولاً برای خنک سازی سیستم مغناطیسی ، روغن کاری یاتاقان های شعاعی و رانش و سایر کاربردهای مشابه در صورت نیاز به روان کننده یا مایع خنک کننده استفاده می شود.

پمپ های محرک مگنت معمولاً مجهز به “یاتاقان های آستین” هستند که از مایع پمپ شده برای روانکاری هیدرودینامیکی استفاده می کنند. یاتاقان آستین یکی از ساده ترین انواع یاتاقان ها است که فقط شامل سطوح یاتاقان است و هیچ عنصر غلتکی ندارد. بنابراین ، آستین یا ژورنال روی سطح بلبرینگ که در آن از مایع پمپ شده برای روانکاری آن استفاده می شود ، می لغزد. این یاتاقان ها همچنین جمع و جور و سبک بوده و در مقایسه با بسیاری از یاتاقان های عنصر غلتک ، از قابلیت حمل بار بالا و طول عمر بیشتری برخوردار هستند. مصالح ساختی اینها و شفافیت لازم سطوح کشویی ممکن است مایعات و خدماتی را که ممکن است از این نوع پمپ استفاده شود محدود کند.

به طور سنتی ، یاتاقان های پمپ درایو مغناطیسی از کاربید سیلیکون ساخته شده اند که در عملکرد طبیعی ماده تحمل بسیار خوبی بوده است. با این حال ، ممکن است در برخی از شرایط غیر طبیعی مانند خشک شدن ، بارگذاری دینامیکی و تأثیر احتمالی رنج ببرد. برخی از مواد مدرن مانند سرامیک های پیشرفته در این مورد با موفقیت زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند. ماده پیشنهادی دیگر ، کامپوزیت سرامیک کاربید سیلیکون تقویت شده با الیاف با خواص تحمل مشابه کاربید سیلیکون است ، اما با مقاومت در برابر ضربه بالا و تحمل عالی جریان خشک. این گزینه های مدرن مزایای بزرگی مانند مقاومت در برابر ضربه بهتر ، مقاومت در برابر سایش عالی و به طور کلی عمر طولانی تر و عملکرد بهتر را دارند.

یاتاقان های آستین مدرن برای کاربردهای پمپ درایو مغناطیسی باید دارای سطوح صاف باشند چه با یک روش تصفیه سطح اختصاصی روی سطوح آستین و چه با روشی که ضریب اصطکاک را به میزان کافی کاهش دهد ، که این امر باعث می شود در شرایط خشک خشک مدت طولانی تری کار شود. خشک دویدن می تواند از طیف وسیعی از سو mal عملکرد و سو mal عملکرد رخ دهد. تولید گرما از شرایط کارکرد خشک حالت شماره یک خرابی پمپ های درایو مغناطیسی است. تحمل مدرن معمولاً تا دو برابر سخت تر از کاربید سیلیکون معمولی است ، اطمینان حاصل شود که حتی در سخت ترین محیط عملیاتی نیز به خطر نخواهد افتاد.

    خانهخدمات سوالاتتماسارتباط